Balea Beauty Effect Hyaluron Booster | Recenzija


Beauty / Tuesday, April 27th, 2021

Balea Beauty Effect Hyaluron Booster jedan je u nizu proizvoda s hijaluronskom kiselinom koji obećavaju zagladiti bore, što čini ovaj sastojak iznimno popularnim. Većina ovog posta fokusirana je na djelovanje hijaluronske kiseline u kozmetici i očekivanja koja trebamo imati od njih, pa prvi dio teksta možete pročitati neovisno o tome zanima li vas ovaj proizvod. Saznat ćete više o hijaluronskoj kiselini, što očekivati od proizvoda koji ju sadrže te koji sastojci i metode uistinu mogu smanjiti vidljivost bora. 

O proizvodu

Balea Beauty Effect Hyaluron Booster je visokokoncentrirani hidratanti serum za ublažavanje bora s hijaluronskom kiselinom. Sadrži kombinaciju visokomolekularne i niskomolekularne hijaluronske kiseline koja pomaže hidratizirati i zagladiti površinu kože.

Kod proizvoda, koji poput ovog, obećavaju zaglađivanje bora, bitno je znati koja je uloga hijaluronske kiseline u koži i proizvodima za njegu kože kako ne bismo imali nerealna očekivanja.

Hijaluronska kiselina prirodno je prisutna u koži, a zaslužna je za hidrataciju, pomaže pri obnavljanju kože i štiti od slobodnih radikala. Koža starenjem gubi hijaluronsku kiselinu u epidermisu što, uz smanjenje kolagena, vodi do gubitka vlažnosti i elastičnosti kože. Osim prirodnih procesa u tijelu, na gubitak hijaluronske kiseline u koži utječe i štetno UV zračenje koje uzrokuje prijevremeno starenje kože.

Balea Beauty Effect_Recenzija

U kozmetičkim proizvodima, hijaluronska kiselina primarno ima ulogu hidratacije. Djeluje kao humektans, odnosno sastojak koji ima sposobnost privlačenja velike količine vode. Iznimno je popularna u kozmetici, kao i u estetskoj medicini. Iako proizvodi koji ju sadrže često obećavaju „brisanje“ bora, bitno je naglasiti da je takav učinak kratkotrajan i nije usporediv s učinkom koji daju retinoidi ili dermalni fileri na bazi hijaluronske kiseline. Budući da hijaluronska kiselina može na sebe vezati veliku količinu vode, osim što pruža hidrataciju, koži daje i puniji, zaglađeniji izgled pa fine linije i bore mogu privremeno biti manje vidljive. U koži se nalazienzim hijaluronidaza koji razgrađuje hijaluronsku kiselinu pa učinak proizvoda koji ju sadrže traje 24-36 sati. To ne znači da su proizvodi s hijaluronskom kiselinom beskorisni – zbog povećane hidratacije i u kombinaciji s drugim proizvodima mogu poboljšati izgled kože redovitim korištenjem. Ipak, ako želite dugoročne rezultate, najbolje je koristiti proizvod na bazi retinoida, koji smanjuju vidljivost bora i drugih znakova starenja. Kao i sa svim proizvodima za njegu kože, i njih je potrebno koristiti redovito, uz obaveznu zaštitu kože visokim zaštitnim faktorom.

Dermalni fileri na bazi hijaluronske kiseline daju učinak popunjavanja bora i obnavljanja izgubljenog volumena koji nije moguće dobiti kremama i serumima, neovisno o njihovoj cijeni i obećanjima. Dermalni fileri ubrizgavaju se ispod kože, najčešće ispod nazolabijalnih bora i područja na kojima se želi vratiti volumen (obrazi, usne). Njihov učinak uglavnom traje između 6 i 12 mjeseci. [1, 2]

Također je bitno znati da učinak hijaluronske kiseline ovisi o njezinom okruženju. Ona na sebe veže vodu iz okruženja, a to može biti voda iz dubljih slojeva kože ili vlaga prisutna u zraku. U slučaju niske vlažnosti zraka, na sebe će vezati vodu iz dubljih slojeva kože pa može imati potpuno suprotan učinak i dodatno isušiti kožu. Stoga se najčešće preporučuje nanositi proizvode s hijaluronskom kiselinom na vlažnu kožu, idealno nakon hidratantnog tonika, što će poboljšati njezino djelovanje i spriječiti isušivanje. [3, 4]

Najbolje je birati proizvode koji, poput ovog, sadrže hijaluronsku kiselinu različitih molekularnih masa. Ovakva formulacija osigurava dubinsku hidrataciju kože, ne samo površinsku. Ipak, niti najmanje molekule hijaluronske kiseline ne mogu doprijeti do dermisa, već samo do donjih slojeva epidermisa.

Ovaj serum sadrži još i ekstrakt biljke galanga (Alpinia Galanga) ima antioksidativno djelovanje, a prema istraživanjima (sponzorirana od strane proizvođača tog sastojka), može doprinijeti ublažavanju izgleda finih linija i bora, povećavajući proizvodnju hijaluronske kiseline u koži. Ostali sastojci doprinose hidrataciji i poboljšavaju stabilnost formulacije. [5]

Ne sadrži alkohol i parfem.

Kako koristiti

Ujutro i navečer nakon čišćenja lica malu količinu nanijeti izravno na bore (npr. mimičke bore oko usta i očiju) te nježno umasirati u kožu. Idealno je nanositi ovaj proizvod na vlažnu kožu, nakon tonika, te nakon njega koristiti kremu koja će pomoći koži zadržati vlažnost.

Balea Beauty Effect Hyaluron Booster Tekstura

Moje iskustvo

Ovaj serum htjela sam isprobati za hidrataciju područja oko očiju, budući da već nekoliko godina koristim Balea Beauty Effect lifting serum za područje oko očiju i usana i zadovoljna sam njegovim djelovanjem.

Ipak, Balea Beauty Effect Hyaluron Booster nije me oduševio. Ima gel teksturu i dolazi s aplikatorom s kojim je teško precizno dozirati potrebnu količinu pa često izađe previše proizvoda. Kada se nakon njega nanose drugi proizvodi ili šminka, počne se guliti s kože. Nekoliko puta sam ga koristila samostalno na području oko očiju i daje glađi izgled koži, no mislim da je to zbog filma koji stvori na koži i koji je počne skidati kada nanesem kremu ili korektor.

Balea Beauty Effect Recenzija

Mislim da bi ovaj serum mogao funkcionirati samo kao dio noćne rutine ili pomiješan s nekim drugim proizvodom, npr. hidratantnom kremom. Bolji odabir je, prema mojem iskustvu, Balea Beauty Effect lifting serum (recenzija ovdje). Budući da danas postoji veliki izbor seruma s hijaluronskom kiselinom, mislim da je moguće pronaći proizvode koji će dati učinak zaglađivanja, hidrataciju i dolaze u većoj količini pa se mogu koristiti na cijelom licu. Neki od njih su The Ordinary Hyaluronic Acid 2% +B5, L’Adria Instant Revitalizing Serum ili NIOD MMHC (koji daje najbolji učinak zaglađivanja kože). Od proizvoda koji su dostupni u dm-u, mislim da je Hada Labo Super  Lotion No. 1 Hydrator (recenzija) best buy u drogerijama, kada se uzme u obzir količina, cijena i učinak. Za usporedbu, litra Hada Labo losiona košta 866 kuna, a Balea Hyaluron Boostera 3690 kuna.

Cijena Balea Beauty Effect Hyaluron Boostera je 36,90 kuna, a dolazi u količini od 10 ml.

Sastojci

Aqua | Glycerin | Sodium Hyaluronate | Alpinia Galanga Leaf Extract | Butylene Glycol | Pentylene Glycol | Caprylic / Capric Triglyceride | Xanthan Gum | Tocopherol | Tetrasodium Glutamate Diacetate | Citric Acid | Sodium Hydroxide | Ethylhexylglycerin | Phenoxyethanol

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.